Nepalaužiamojo aktoriaus Dovydo Stončiaus nuotykiai Vokietijoje

Prireikė devynių su puse valandų, praleistų stingdančiame šaltyje su pilnai prie automobilio pridėtu delnu, kad aktorius Dovydas Stončius kartu su teatro judėjimu „No theatre” gastroliuojantis Vokietijos Hildesheim mieste vykstančiame teatro festivalyje „Transeuropa 2012“, laimėtų automobilį „Peugeot”.

Konkurse dalyvavo per 50 įvairių šalių atstovų tarp kurių ne tik festivalio dalyviai, bet ir vietiniai gyventojai, pasiryžę iškovoti automobilį, kuris šio mažo miestelio gyventojams yra visai ne menkas turtas. Tačiau jie net nenumanė, kad tarp jų yra vienas Lietuvos atstovas, kuris jau nuo pirmųjų konkurso akimirkų tikėjo savo pergale.

Pagrindinė konkurso sąlyga – žmogus turi kuo ilgiau išstovėti pridėjęs pilną delną prie automobilio nė sekundei neatsitraukdamas. Konkursas truko apie devynias su puse valandas, o apie šeštą valandą ryto buvo likę vos du dalyviai. Vietinis publikos numylėtinis – Jurgenas Shultsas bei lietuvis Dovydas Stončius. Pasakojama, kad vokietis prieš lietuvį bandė naudoti psichologinį spaudimą savo partnerio pagalba, kuris kartais jam padėdavo sušilti, tačiau tai nesutrikdė Dovydo ir po sekinančios nakties jis galėjo džiaugtis užtarnautu laimėjimu.

„Sunkiausia buvo iškentėti viską fiziškai, dėl elementariausių priežasčių, nes net neturėjome galimybės lankytis tualete. Planuoju po kelių dienų su prizu aplankyti Berlyną, o vėliau gal būt keliausime ir į Lietuvą. Noriu padėkoti J.P.Sartre’ui už egzistencinę literatūrą, kuri padėjo sunkiausiomis akimirkomis, Tyler’iui Durden’ui už įteigtą norą kovoti ir, žinoma, Charlie Chaplin’ui už įkvepiančią kalbą” – sakė po sekinančios nakties atsigaunantis D.Stončius.

Atlaikyti stingdantį šaltį bei fizinį ir psichologinį spaudimą Dovydui Stončiui padėjo ne tik kolegų parūpinti dekiai, šilti gėrimai, bet ir monologai, kuriuos, kaip šneka stebėjusieji varžytuves, nugalėtojas kartojo tarsi mantras, žlugdančias kitus konkurso dalyvius. Hildesheim miestelyje temperatūra naktį nukrito iki 1 laipsnio, todėl po konkurso medikams teko apžiūrėti užsispyrusio lietuvio delną. Po pergalės, kuri buvo paskelbta apie pusė devynių ryto, Dovydui buvo įteikti automobilio rakteliai, jį apsupo gerbėjai ir vietinės žiniasklaidos atstovai. Kalbama, kad vietiniai lažybų organizatoriai susikrovė ne menkas sumas, statydami už nuo pat pradžių į akis jiems kritusį lietuvį.

About Melpomenė

Pats anonimiškiausias, pats brutaliausias, pats nešvankiausias blogas apie Lietuvos teatrą.